BALAKRYL RECY věci

    Balakryl ve spolupráci s reklamní agenturou Green Cat myslí šetrně a s ohledem na životní prostředí dávají možnost všem kreativním kutilům, umělcům a designérům se tvořivě vyřádit v rámci projektu Balakryl RECY věci. Do konce dubna 2018 se kreativní nadšenci z celé České republiky mohli přihlásit do 6. ročníku s vlastními návrhy recyklovaných produktů. Porota posoudila především nápaditost výrobků, nadšení a důvody soutěžících, proč se touží zúčastnit workshopu a konzultací s designéry Antonínem Wenzelem a Marianem Lackem. Vybraní finalisté měli možnost si vybrat ze 2 workshopů v SUPER FITKÁCH pro kutily Hobbylab v Brně a v DEPO2015 – Makerspace   v Plzni.

Byla jsem šťastná, že jsem i já mohla vyrazit za honbou za starými poklady a historickými příběhy ze sběrných dvorů Čistá Plzeň. Dala jsem přednost staré známé ALMA MATER a natěšeně vyrazila směr Plzeň. Cestou jsem přibrala v Praze Káťu z KT design a vydala se seznámit z kreativním podhoubím. DEPO2015 je živý kulturní organismus, který se propojuje s byznysem. V bývalé vozovně městských dopravních podniků nyní naleznete otevřenou řemeslnou dílnu tzv. Makerspace, sdílený pracovní prostor – coworking, kreativní inkubátor, interaktivní výstavy, kavárnu, komunitní zahradu, kanceláře k pronájmu, umělecké ateliéry, prostory pro rezidenční umělce a sály pro koncerty, konference i divadlo. Bomba, tam se člověk alespoň 1x v životě musí podívat. A musím souhlasit, že tomu tak skutečně je. V den příjezdu se zde odehrávala výstava 100PY „Sto let republiky očima pěti generací“, soutěže v rámci oslav reprezentace a mezinárodní taneční festival – TANEC PRAHA.  Jo a víte, že dílna Makerspace má svého skvělého mistra Terezu Vaníkovou? Skvělá holka, která nám ukázala, jak fungují všechny ty mužské vymazleninky (přímočaré a kotoučové pily, vibrační, úhlové či multi brusky, svářecí vychytávky a spousty dalšího, co je pro většinu žen španělskou vesnicí). Během našeho neskutečného fitka se o nás dokonale starala Kristina a Karol z Green Cat a pomocné ruce nám poskytli mladí           a talentovaní  designéři Antonín a Marian , kteří v sobě nezapřeli lásku k recyklaci, řemeslu a udržitelného životního stylu.

Do října organizátoři připraví vše potřebné pro online hlasování o NEJ brilantnější výrobek a v prosinci budou nejvychytanější díla vystavena v expozici Balakryl RECY věci v rámci prestižního festivalu designu na vyhlášeném design SUPERMARKETU . Vyrobená dítka  na workshopech budou dána do opatrovnické péče novým majitelům v listopadu na benefiční aukci. Pořádný balík peněz za výkupné pak Kristina Regalová s Juditou Nechvátalovou odevzdá vzdělávacímu centru TEREZA, které učí desetitisíce dětí a studentů rozumět životnímu prostředí a chránit ho.

A jak to probíhalo? Mrkněte na krátké video o KINEMATOGRAFKÁCH https://www.instagram.com/p/BkKrMtpBpAn/?taken-by=hartmanova_p, které jsem ve spolupráci s Kačkou Bartošovou z KT Design vyrobila.

Informace o soutěži a online hlasování: https://www.balakrylrecyveci.cz/cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *